Folia bąbelkowa Chroń swoje przedmioty przed uszkodzeniem, zapewnij bezpieczeństwo delikatnym przedmiotom podczas transportu Producent folii bąbelkowej Folia bąbelkowa Zależy nam na Twojej satysfakcji, dbamy o to by nasze produkty były wykonane z materiałów najwyższej jakości Jakość produktu Jest dla nas najważniejsza Folia bąbelkowa Zadbaj o to by twoje produkty dotarły bezpiecznie i w jednym kawałku Wieloletnie doświadczenie Najnowsze technologie

Papier nacinany – ekologiczny zamiennik folii bąbelkowej

Papier karbowany zdobywa coraz większą popularność na rynku opakowań, a to dzięki niezwykłemu wyglądowi, wielu praktycznym właściwościom oraz, co bardzo ważne, ekologicznej budowie z papieru, która łatwo ulega recyklingowi. Nie jest to jednak jego jedyna przewaga nad masowo stosowaną folią bąbelkową.

Papier karbowany – właściwości papieru do pakowania o formie plastra miodu

Nacięcia na papierze karbowanym tworzą kieszenie powietrzne, które działają jak bufory absorbujące wstrząsy i wibracje podczas transportu towarów, co chroni je przed uszkodzeniami spowodowanymi naprężeniem mechanicznym. Karbowana struktura sprawia, że papier karbowany jest jeszcze bardziej wytrzymały niż typowe papiery pakowe, dzięki czemu można wykorzystać go w wielu rozwiązaniach – wielu więcej niż jego tradycyjną odmianę.

Bezpieczeństwo gwarantowane przez papier to niewątpliwie ogromna zaleta, jednak poza nią znajdzie się wiele innych plusów, dzięki którym będzie to coraz chętniej wybierany materiał do zabezpieczenia paczek i produktów.

Drugą niezwykle ważną rzeczą, o której już wspominaliśmy, jest fakt, że papier nacinany to ekologiczny produkt! Ten materiał powstaje głównie z papieru recyklingowego oraz sam nadaje się w przyszłości do dalszej reprodukcji. Wykorzystując papier nacinany, bezpośrednio dbamy o nasze środowisko!

To nadal nie wszystko. Dużą wadą folii bąbelkowej jest to, że zajmuje ona ogromną ilość miejsca. Można śmiało powiedzieć, że papier nacinany ma taką samą efektywność, jednak przy kilkukrotnie mniejszej obojętności. Mniejsze rozmiary są niezwykle ważne. Dzięki papierowi nacinanemu w magazynie znajdzie się znacznie więcej miejsca, bez konieczności obniżania stanów magazynowych na materiały do pakowania! Tę zaletę papier wrap zawdzięcza strukturze 3D, która jest rozciągliwa.

Następną zaletą, o której trzeba wspomnieć, jest efekt folii stretch przy pakowaniu. Folia bąbelkowa jest całkowicie nierozciągliwa, przez co samo pakowanie jest znacznie trudniejsze. Za to papier nacinany, lub tzw. wrap, naciąga się podobnie jak folia stretch.

Podobnych zalet można znaleźć jeszcze kilka, jednak warto samemu zakupić papier do testów i przekonać się o jego niesamowitych właściwościach.

Kolejną zaletą papieru nacinanego, której próżno szukać w folii bąbelkowej, jest jego wygląd. Efekt papieru 3D znacząco przeważa nad prostym wyglądem folii bąbelkowej. Dodatkowo jest to materiał idealnie pasujący do wielu produktów handmade oraz, co bardzo ważne, produktów VIP!

Slide

Do czego jest wykorzystywany?

Papier karbowany daje bardzo wiele możliwości nie tylko zabezpieczania produktów, ale również tworzenia eleganckich stojaków do ekspozycji różnych towarów – słoików z kosmetykami, kubków czy ramek. Karbowana struktura sprawia, że nasz produkt doskonale sprawdza się zarówno jako wypełniacz, jak i materiał do pakowania zewnętrznego, który można nabyć w rolkach o różnej szerokości od 15 cm do 120 cm.

Po rozciągnięciu papier karbowany zapewnia nie tylko wygodne trzymanie małych przedmiotów, (podobnie jak w przypadku folii stretch po naciągnięciu, gdzie warstwa przylega do drugiej warstwy folii, a w tym wypadku papieru), takich jak słoiki z kosmetykami czy kubki, ale także doskonałą ochronę przed stłuczeniem. Papier karbowany jest lekki i bardzo wytrzymały, nie mówiąc już o tym, że ulega biodegradacji i nadaje się do recyklingu.

Ten materiał świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji oraz, co ważne, można go z powodzeniem wykorzystać w zabezpieczeniu elektroniki. Zaletą papieru w tym wypadku jest chłonność wody. Dzięki niej w razie zalania paczki jest szansa, że woda nie dostanie się do wnętrza urządzenia, a zatrzyma się na opakowaniu!