Folia bąbelkowa Chroń swoje przedmioty przed uszkodzeniem, zapewnij bezpieczeństwo delikatnym przedmiotom podczas transportu Producent folii bąbelkowej Folia bąbelkowa Zależy nam na Twojej satysfakcji, dbamy o to by nasze produkty były wykonane z materiałów najwyższej jakości Jakość produktu Jest dla nas najważniejsza Folia bąbelkowa Zadbaj o to by twoje produkty dotarły bezpiecznie i w jednym kawałku Wieloletnie doświadczenie Najnowsze technologie

Koperty bąbelkowe – prosty i skuteczny sposób pakowania

Istnieją dziesiątki sposobów pakowania przedmiotów, jednak od lat zdecydowanie najprostszym są koperty. Oczywiście jest to prosty i skuteczny sposób pakowania rzeczy o ograniczonych rozmiarach, jednak większość wysyłanych rzeczy jest raczej drobna. Zwykłe listowe koperty nadają się do wysyłania dokumentów czy właśnie listów, jednak w dobie internetu zarówno jedno, jak i drugie przeważnie podróżuje siecią. Nie wszystko jednak można wysłać mailem, trend jest wręcz przeciwny. Coraz częściej wybieramy zakupy internetowe, w konsekwencji otrzymując coraz więcej przesyłek. Dobre zabezpieczenie paczek jest tutaj podstawą. Zwykłe papierowe koperty są marnym zabezpieczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę wstrząsy i uszkodzenia mechanicznie. Nie wszystko chcemy pakować w karton, zwłaszcza przy niewielkich rozmiarach przesyłanych przedmiotów. Większe przesyłki to większe koszty zarówno opakowania, ponieważ czymś trzeba wypełnić pustą przestrzeń w kartonie, jak i samego transportu. Z pomocą przychodzą koperty bąbelkowe.

Do czego używać kopert bąbelkowych?

Koperty bąbelkowe znajdują zastosowanie w domach prywatnych, domach wysyłkowych, urzędach oraz branży e-commerce. Mają bardzo prostą budowę – składają się z dwóch warstw: zewnętrznej papierowej oraz wewnętrznej, którą stanowi folia bąbelkowa. Pracując w biurze, urzędzie czy też prowadząc przedsiębiorstwo lub sklep, warto zaopatrzyć się w koperty bąbelkowe. Są tanie i nie zajmują dużo miejsca, a mając je pod ręką, możemy błyskawicznie zapakować przesyłkę. Bąbelkowe koperty są dostępne w różnych wielkościach, zazwyczaj w standardowych rozmiarach zwykłych kopert, co daje nam aż 11 różnych wielkości. Możemy w nich wysyłać drobne, wartościowe lub też kruche przedmioty.

Koperty bąbelkowe świetnie nadają się do przesyłania elektroniki (płyty, pendrivy itp.), biżuterii, książek, dokumentów i wielu innych przedmiotów. Wewnętrzna część kopert bąbelkowych jest wzmocniona folią bąbelkową, co zabezpiecza przed wstrząsami i drobnymi uszkodzeniami podczas transportu. Koperty bąbelkowe zabezpieczają przed wilgocią, kurzem, pyłem i innymi zanieczyszczeniami. W przypadku przesyłania np. książek, nie musimy się martwić, że podczas podróży zagną się rogi czy poniszczy okładka. Przesyłane dokumenty będą chronione przed działaniem czynników zewnętrznych. Nigdy nie mamy całkowitej kontroli nad wysyłaną przesyłką, nie wiemy, ile będzie leżała w magazynie czy też paczkomacie, nie wiemy też, na jaką wilgoć w tym czasie zostanie narażona. Koperty bąbelkowe są doskonałym zabezpieczeniem przesyłanych produktów na taką właśnie okoliczność.

Folia bąbelkowa

Dostępna jako bale o dowolnej długości nawoju.

Wypełniacze

Nowoczesne i ekologiczne wypełniacze doskonale amortyzujące przesyłany towar.

 

Wypełnienia kartonowe

Ekologiczne wypełnienia produkowane z używanego kartonu

Koperty bąbelkowe – zalety zastosowania

Koperty bąbelkowe są przede wszystkim niewielkie, lekkie, powszechne i tanie, a do tego świetnie zabezpieczają przesyłane produkty. Czegóż chcieć więcej? Jest to materiał łatwo dostępny, niedrogi i bardzo prosty przy pakowaniu. Koperta wzmocniona folią bąbelkową zabezpiecza przesyłany przedmiot bez osobnego owijania folią, klejenia taśmą itp. Koperty bąbelkowe są bardzo lekkie, co oczywiście przekłada się na niższe koszty wysyłki niż w przypadku cięższych opakowań. Koperty bąbelkowe są doskonałą alternatywą dla tekturowych pudełek – o wiele cięższych i nie tak dziecinnie prostych do użycia przy procesie pakowania, jak koperta bąbelkowa, do której po prostu wkładamy przesyłany przedmiot, zaklejamy i nasza przesyłka po zaadresowaniu jest w zasadzie gotowa do transportu. Folia bąbelkowa wewnątrz koperty działa jak poduszka powietrzna, asekurując wstrząsy, drgania i zabezpieczając przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak pęknięcia czy zarysowania.

Bąbelkowe koperty nie przepuszczają wody, minimalizując tym samym ryzyko zawilgotnienia przesyłanych przedmiotów. Nie musimy więc martwić się o zalanie czy uszkodzenie przesyłki.

Kolejną zaletą kopert bąbelkowych jest bardzo prosty sposób pakowania przy ich użyciu. Koperta bąbelkowa wyposażona jest w mocny samoklejący pasek, za pomocą którego szczelnie zamykamy kopertę. Dzięki temu nie musimy używać dodatkowych akcesoriów do pakowania – taśm klejących, kleju, papieru pakownego itp. – koperty bąbelkowe są opakowaniem same w sobie. Użycie kopert bąbelkowych jest więc fantastycznym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy coś bardzo szybko zapakować, zależy nam na czasie lub też niskiej cenie wysyłki. Koperty bąbelkowe ułatwiają więc wszystkie obowiązki, w których mamy do czynienia z wysyłkami drobnych produktów, jak np. prowadzenie sklepu czy też praca biurowa.

Slide

Rozmiary kopert bąbelkowych

Koperty bąbelkowe występują w 11 rozmiarach różniących się długością krawędzi. Wymiary wewnętrzne najmniejszej z dostępnych kopert bąbelkowych wynoszą 95 × 165 mm, koperty te oznaczone są symbolem A/11. Kolejne rozmiary to B/12 (115 × 215 mm), C/13 (150 × 215 mm), D/14 (175 × 255 mm), E/15 (215 × 255 mm), F/16 (225 × 340 mm), G/17 (225 × 340 mm), H/18 (265 × 360 mm), I/19 (295 × 455 mm), K/20 (345 × 470 mm) i największe koperty bąbelkowe L/21 o wymiarach 400 × 460 mm. Możemy też kupić koperty bąbelkowe dedykowane stricte płytom CD o bardziej kwadratowym kształcie i wymiarach 175 × 165 mm. Oczywiście bez względu na rozmiar wszystkie koperty bąbelkowe są wyścielone folią bąbelkową, która stanowi doskonałe zabezpieczenie zawartości przesyłki. Rozmiar najlepiej dobrać do wielkości przesyłanych produktów. Najmniejsze koperty bąbelkowe świetnie sprawdzą się do przesyłania np. drobnej biżuterii czy nośników USB, w większych natomiast zmieści się książka czy dokumenty A4.

Najczęściej używane wielkości kopert bąbelkowych to właśnie koperty G/17 odpowiadające formatowi A4, a także D/14 idealne dla formatu A5. Wybierając odpowiednią kopertę, warto zwrócić uwagę nie tylko na długość i wysokość przedmiotu, który chcemy wysłać, lecz także na jego grubość. Koperty bąbelkowe są dość płaskie, nie mają dna krzyżowego, które zwiększa objętość. W związku z tym dla grubszych przedmiotów warto wybrać większe rozmiary kopert bąbelkowych. Należy również pamiętać, aby nie pakować w koperty bąbelkowe przedmiotów ostrych, które mogą przeciąć kopertę.