Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa Chroń swoje przedmioty przed uszkodzeniem, zapewnij bezpieczeństwo delikatnym przedmiotom podczas transportu Producent folii bąbelkowej Folia bąbelkowa Zależy nam na Twojej satysfakcji, dbamy o to by nasze produkty były wykonane z materiałów najwyższej jakości Jakość produktu Jest dla nas najważniejsza Folia bąbelkowa Zadbaj o to by twoje produkty dotarły bezpiecznie i w jednym kawałku Wieloletnie doświadczenie Najnowsze technologie

Folia bąbelkowa, czyli jak zabezpieczyć paczkę podczas transportu

W obecnych czasach coraz rzadziej robimy zakupy stacjonarnie, chodząc po różnego rodzaju sklepach, a coraz częściej kupujemy przez internet. W konsekwencji coraz więcej produktów dociera do nas za pomocą wysyłek. Gdy prowadzimy sklep wysyłkowy, prywatnie sprzedaliśmy już niepotrzebne nam przedmioty czy też wysyłamy prezent – w każdej z tych sytuacji zależy nam, aby nasza przesyłka dotarła do adresata cała i niezniszczona. Ogromne znaczenie ma tutaj sposób pakowania produktu. Istotna jest nie tylko estetyka opakowania zewnętrznego, ale również, a może nawet przede wszystkim, zabezpieczenie wysyłanego przedmiotu. Jak więc bezpiecznie zapakować przesyłkę? Pomocna może okazać się folia bąbelkowa.

Jak zapakować przesyłkę? Do czego przyda się popularna folia bąbelkowa?

Poza estetycznym opakowaniem zewnętrznym, którym zazwyczaj jest karton lub papier wysyłkowy, niezwykle istotne dla bezpieczeństwa przesyłanych przedmiotów jest to, czym uzupełnimy paczkę. Na rynku dostępne są różne rodzaje wypełniaczy – m.in. ekologiczne wypełniacze na bazie składników roślinnych np. BIOPAK, czy też powszechna folia stretch, tektura, poduszki powietrzne oraz wspomniana folia bąbelkowa, która cieszy się ogromną popularnością. Folia bąbelkowa to miękki, elastyczny materiał, który doskonale amortyzuje wszystkie wstrząsy oraz drgania, a tym samym świetnie zabezpiecza transportowane produkty. Folia bąbelkowa, w przeciwieństwie do ekologicznych wypełniaczy na bazie skrobi ziemniaczanej, nie ulega rozkładowi pod wpływem wody. W związku z tym folia bąbelkowa zabezpiecza nie tylko przed wstrząsami, ale również przed wilgocią, pyłem oraz kurzem.

Folia bąbelkowa, czy też innymi słowy folia pęcherzykowa, została wynaleziona przez inżynierów Marca Chavannes’a oraz Alfreda Fieldinga w roku 1957. W ich pierwotnym założeniu folia bąbelkowa miała właśnie zabezpieczać pakowane przedmioty przed wibracjami i wstrząsami. Do dziś takie jest jej pierwotne zastosowanie, jednak nie jedyne. Wachlarz zastosowań folii bąbelkowej jest znacznie szerszy.

Zastosowania folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa nie bez powodu od lat cieszy się ogromną popularnością. Jej właściwości amortyzujące wstrząsy sprawiają, że świetnie zabezpiecza pakowane delikatne przedmioty podczas transportu i takie jest jej podstawowe zastosowane. Folia bąbelkowa doskonale sprawdza się do zabezpieczania przedmiotów o nietypowym kształcie, przedmiotów ze szkła, a także innych delikatnych, kruchych i wrażliwych na wstrząsy produktów. Folia pęcherzykowa sprawia, że dostawa jest bezpieczniejsza i nie musimy martwić się o nasz produkt w transporcie. Towar nie będzie przemieszczał się w kartonie i nawet w razie upadku paczki, folia bąbelkowa w dużej mierze zamortyzuje uderzenie. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie folii bąbelkowej.

Folia pęcherzykowa to zarówno świetna amortyzacja, jak i izolacja. Folię bąbelkową możemy więc wykorzystywać również jako izolację termiczną. Dostawa posiłków zapakowanych w folię bąbelkową sprawi, że jedzenie utrzyma swoją pierwotną temperaturę przez długi czas. Folia bąbelkowa ochroni przed schłodzeniem ciepłych posiłków, a także w drugą stronę – użycie folii zabezpieczy przed nagrzaniem chłodnych posiłków czy produktów (np. napoju). Folia bąbelkowa również świetnie uszczelnia. Jeżeli potrzebujemy na szybko uszczelnić jakieś miejsce, okno czy drzwi, folia pęcherzykowa znakomicie sprawdzi się w tym zastosowaniu.

Folia bąbelkowa przydaje się również w ogrodnictwie, zwłaszcza w okresie zimowym. Użycie folii bąbelkowej, oferującej właściwości izolacji termicznej, zabezpieczy rośliny przed mrozem. Owinięcie doniczek w folię w prosty i szybki sposób ochroni rośliny w okresie zimowym. Folia bąbelkowa stanowi też świetną alternatywę dla mat pod śpiwór, gdy nocujemy w warunkach polowych, np. na kempingu, i potrzebujemy szybkiej i skutecznej izolacji termicznej od podłoża. To wciąż nie koniec zastosowań folii. Folia bąbelkowa ułożona pod wycieraczkami na przedniej szybie samochodu zabezpieczy przed oszronieniem, dzięki czemu w prosty sposób unikniemy porannego, uciążliwego skrobania szyb.

Jak widać, folia bąbelkowa ma masę praktycznych zastosowań. Od pakowania i zabezpieczania przesyłek, przez wykorzystanie w roli termicznego izolatora, aż po niezwykle praktyczne zastosowania w życiu codziennym.


Folia bąbelkowa – bezpieczne pakowanie i transport paczek

Właściciele sklepów z opcją wysyłkową bezwzględnie powinni zaopatrzyć się w folię bąbelkową, ponieważ niezwykle ułatwia ona całą procedurę pakowania. Nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować to, co dzieje się z naszą paczką podczas transportu. Nie mamy pewności, czy kurier, dostawca lub magazynier będą obchodzić się z nią wystarczająco delikatnie. Podczas transportu może być narażona na wstrząsy, może upaść lub wylecieć komuś z rąk. Warto zabezpieczyć przedmioty, wypełniając wolną przestrzeń pomiędzy produktem a kartonem za pomocą folii bąbelkowej. Inną sytuacją jest przeprowadzka, podczas której mamy mnóstwo rzeczy do przetransportowania i martwimy się o ich stan. Owinięcie wartościowych lub kruchych przedmiotów (np. luster) folią, wzmocni i zabezpieczy je podczas przeprowadzki, tym samym minimalizując ryzyko uszkodzeń naszych sprzętów RTV, AGD, mebli itp. Folia pęcherzykowa jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wilgoć, kurz, pył. Znakomicie nadaje się więc również do zabezpieczania sprzętu elektronicznego. Można nią szczelnie owinąć niemal każdy przedmiot.

Folia bąbelkowa jest bardzo łatwa w użyciu oraz niekłopotliwa w przechowywaniu. Nie brudzi otoczenia, nie musimy sprzątać po jej użyciu, ponieważ się nie rozsypuje, jak np. styropianowy granulat. Folia bąbelkowa jest dostępna na wygodnych w użyciu rolkach. Standardowa jest rolka o szerokości 50 cm. Długości nawoju na rolkę są natomiast różne (25 mb, 100 mb itd.) w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Standardowa średnica bąbla to około 10 mm. Folię łatwo ciąć na mniejsze kawałki, jest miękka, sprawnie można owinąć nią i zabezpieczyć każdy przedmiot.

Przewiń na górę